Akupunktūros procedūra – tradicinės kinų medicinos gydymo metodas, paremtas biologiškai aktyvių taškų stimuliacija. Rytų medicinos manymu, žmogaus gyvybinė energija kūne teka specialiais kanalais – meridianais. Kiekvienas iš jų yra susijęs su tam tikrais organais ar jų dalimis. Meridianai sujungia daugelį organizme vykstančių procesų į vientisą ir darnią sistemą.
Tradicinės kinų medicinos gydytojai, naudoję akupunktūros procedūrą, stengėsi suprasti žmogaus organizmo mechanizmus, remdamiesi tuo metu vyravusia filosofija ir požiūriu į pasaulį. Tuomet susiformavo in-jan teorija, kuri teigia, jog sveikame žmoguje turi būti dinaminė pusiausvyra tarp dviejų priešingų jėgų – jan – dangaus ir in – žemės.
Kinų medicina teigia, jog viena pagrindinių ligų priežasčių yra energijos tekėjimo sutrikrimai, kurie gali atsirasti dėl mūsų nesubalansuoto gyvenimo būdo – streso, mažo fizinio aktyvumo, netinkamos dietos ir daugelio kitų priežasčių. Sutrikus organizmo pusiausvyrai – susergama.
Akupunktūros procedūra gali padėti ją atstatyti. Kiekvienas iš simptomų gali būti priskirtas arba in, arba jan grupei, o jų bendra visuma sudaro sindromą. Gydant įvairius sutrikimus yra svarbu atsižvelgti į šią pusiausvyrą, panaudojant gyvybinės energijos kanalus, kuriais teka či energija.
Akupunktūros procedūra paremta taškų stimuliacija, kuriuose vidaus organų energija išeina į paviršių. Per šiuos energetinius taškus galima daryti įtaką vidaus organų būklei ir bendroms jų sistemoms. Šiuolaikinė medicina šiuos taškus vadina biologiškai aktyviais taškais.
Buvo nustatyta, kad jų elektrinis potencialas ir kiti fiziologiniai parametrai skiriasi nuo aplinkinių audinių, taip pat, jog juose yra didesnė koncentracija nervinių galūnėlių ir smulkių kraujagyslių. Išskirtinį organizmo atsaką į akupunkturą, stimuliuojant lemia sudėtingi refleksai bei neurohumoralinės reguliacijos mechanizmai.
Akūpunktūros principai
Akupunktūra žvelgia į žmogaus organizmą kaip į visumą, o ne gydo atskiras ligas ar sutrikimus. Tradicinė kinų medicina teigia, jog žmogaus kūne yra išsidėstę daugiau nei 2000 akupunktūrinių taškų, kurie susiję su skirtingais organizme vykstančiais procesais ir sistemų funkcijomis.
Akupunktūra veikiant biologiškai aktyvius taškus, mūsų organizmas mobilizuoja savo gydomąsias jėgas, suaktyvėja kraujotaka, skysčių bei energijos cirkuliacija organizme. Taip pat didėja apsirūpinimas deguonimi, maisto medžiagomis bei suaktyvėja valymosi procesai, suderinamos endokrinė bei nervų sistemos, sustiprėja imuninės sistemos veikla.
Tinkamai taikoma akupunktūra padeda atkurti organizmo vidinės energijos pusiausvyrą, o tai leidžia žmogui susidoroti su jį užklupusia liga.
Darbo laikas