Turėti vaikų – dažnos moters siekis. Tačiau daliai moterų nesiseka pastoti, ir tokiu atveju dažnai kyla nerimas ir nežinia. Nevaisingumo problema aktuali visame pasaulyje, o nevaisingų porų skaičius nuolat didėja. Vaisingumo sutrikimų priežastys gali būti labai įvairios. Šios problemos egzistavo ir senovėje, o gydymo metodai, padedantys susilaukti kūdikio, taikomi ir tobulinami tūkstančius metų.
Akupunktūra, kaip ir kitos tradicinės kinų medicinos gydymo procedūros, yra natūralus nevaisingumo gydymas. Gydytojas, surinkęs visus pacientės duomenis ir atlikęs nuodugnią apžiūrą, paskiria individualias procedūras ir gydymą, kuris gerina ne tik urogenitalinės sistemos, bet ir viso organizmo būklę ir taip paruošia moterį motinystei.
Dažniausios moterų nevaisingumo priežastys:
- infekcinės ligos (chlamidiozė, stafilokokinės infekcijos ir kt.);
- ovuliacijos sutrikimai (geltonkūnio nepakankamumas, vėlyva ovuliacija ir kt.);
- endometriozė (gimdos gleivinės formavimasis kituose moters organizmo organuose);
- hiperprolaktinemija (padidėjęs hormono prolaktino kiekis kraujyje);
- anatominiai pokyčiai (gimdos užsilenkimas, kiaušintakių anatominiai pokyčiai ir kt.).
Kaip akupunktūra naudojama nevaisingumui gydyti?
Norint geriausių rezultatų, akupunktūra dažniausiai taikoma du mėnesius. Procedūros atliekamos tiek prieš, tiek po embrionų perkėlimo, atliekant dirbtinį apvaisinimą. Dažniausia, norint pagerinti kiaušidžių ir gimdos funkciją, prieš atliekant dirbtinio apvaisinimo procedūras naudojamas ir šildymas moksa.
Akupunktūra gali būti naudojama esant daugeliui sutrikimų: gydant kiaušintakių disfunkcijas, skatinant folikulų aktyvumą, gydant įvairius hormoninius ir endokrininius sutrikimus, geltonkūnio fazės defektus, hiperprolaktinemiją, policistinių kiaušidžių sindromą, ovuliacinio ciklo bei kitus sutrikimus. Nevaisingumo gydymas akupunktūra pradedamas tik po nuodugnios diagnostikos ir analizės.
Akupunktūra ir apvaisinimas in vitro (IVF)
Įvairių šalių mokslininkų tyrimai rodo, kad akupunktūra gali būti naudojama kaip pagalbinė priemonė apvaisinant in vitro.
Plačiau apie atliktus tyrimus:
- 2017 m. sausį Didžiojoje Britanijoje atliktame tyrime dalyvavo 127 moterys, turėjusios nevaisingumo sutrikimų ir planavusios atlikti pagalbinio apvaisinimo procedūrą. Akupunktūra buvo atliekama prieš paimant kiaušialąstes iš moters organizmo ir įleidžiant embrioną į gimdą.
Moterys buvo suskirstytos į dvi grupes. Pirmajai grupei buvo atliekamos akupunktūros procedūros, antrajai – ne. Pirmojoje grupėje pastojo 46,2 proc., o antrojoje grupėje – 21,7 proc. moterų. Be abejo, rezultatams įtakos galėjo turėti ir kiti veiksniai, tarp jų ir placebo efektas, tačiau rezultatų skirtumas patvirtino mokslininkų iškeltą hipotezę ir ankstesnes klinikines praktikas. - Vokietijoje atliktuose klinikiniuose tyrimuose dalyvavo 160 moterų. Joms buvo atlikta IVF procedūra. Moterys buvo suskirstytos į dvi grupes. Pirmoji grupė prieš ir po apvaisinimo buvo gydoma akupunktūra, antroji grupė akupunktūra gydoma nebuvo. Pirmosios grupės pastojimo rodiklis – 42,5 proc., antrosios grupės – 26,3 proc.
- Jungtinėse Amerikos Valstijose atliktame tyrime dalyvavo 114 moterų. Jos taip pat buvo suskirstytos į dvi kontrolines grupes. Grupėje, kuriai buvo atliktos akupunktūros procedūros, pastojo 51 proc. moterų, o grupėje, kurioje procedūros nebuvo atliekamos, pastojo 36 proc. moterų. Taip pat šiuo tyrimu įrodyta, kad akupunktūros naudojimas sumažina ir persileidimo tikimybę.
Papildoma informacija:
WEB MD – www.webmd.com/infertility-and-reproduction/features/ancient-art-of-infertility-treatment#1
Evidence based accupuncture – www.evidencebasedacupuncture.org
Natural Fertilkty Info – natural-fertility-info.com/acupuncture-and-treating-infertility.html